BASMACI’DAN 2. GÜN MESAJI

0

Adalet Kurultayının 2. gününde Conkbayırı’na yapılan yürüyüşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte aynı safta yer alan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Çanakkale savaşında destan yazan 57. Alayı örnek göstererek, “Bizler de gerekirse adalet yolunda ölürüz” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından toplanan “Adalet kurultayı” katılımcıları anlamlı bir yürüyüşe imza atarak tarihe bir not düştü. Adalet Kurultayının 2. gününde Conkbayırı’na yapılan yürüyüşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte sabah saatlerinde gün doğmadan Çanakkale savaşlarının efsane alayı 57. alayının izinden, 6 kilometrelik şehitlere saygı yürüyüşü yapan katılımcılar arasında olan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, yürüyüş ile ilgili değerlendirme yaptı. Adalet kurultayının beklenen seviyede bir katılım ile başladığını anlatan Basmacı, adalete özlem duyanların ve adalet sevdalılarının bu kurultayda bir araya geldiğini söyledi.

“TÜRKİYE’DE ADALET İÇİNDE YAŞAMALIYIZ”

Yedi düvele meydan okunan ve “Çanakkale Geçilmez” söyleminin tarihe not düşüldüğü yerlerde olmanın kendilerine ayrı bir gurur verdiğini ifade eden Basmacı, “Çanakkale destanı milletimizin ve burada yatanların destanıdır. 57. Alay adalet kurultayımızın 2. gününde bizim geldiğimiz yoldan buraya geldi. Atatürk onlara, ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ diyerek tarihi mesajını verdi, kurtuluş savaşının seyrini değiştirdi. 57. Alay bu topraklar, vatan, millet, bayrak için hayatlarını verdi. Onlar, bizlere inanç ve azimle kazanılmayacak savaş olmadığını gösterdi.  Bizler de adalet için mücadelemizi sürdürüyoruz. Onların inanç ve azmini bizler de içimizde hissediyoruz. Onlar, bizler için canlarını verdiler. Bizler de gelecek kuşakların yaşamlarını adaletli ve güvenli bir ülkede yaşamalarını sağlamak için vermeye mücadele ediyoruz.  Bu güzel Türkiye’de birlikte ve huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Adalet kurultayımızın teması budur” dedi.

Cevap yaz