ONUN ORGANLARI BAŞKALARINA UMUT OLDU

0

Denizli’de 26 Haziran’da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve bir haftalık yaşam mücadelesini kaybeden İbrahim Albay’ın organları ailesi tarafından bağışlandı.

45 yaşındaki İbrahim Albay 26 Haziran’da motosikletle geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanarak Severgazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede hemen  ameliyata alınan Albay bir hafta boyunca Anestezi Yoğun Bakım’da yaşam mücadelesi verdi. 3 Temmuz’da beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Albay’ın organları yapılan görüşmeler sonunda ailesi tarafından bağışlandı. Servergazi Devlet Hastanesi’ne Bursa ve İzmir’den gelen ekipler aynı anda karaciğer, böbrek, kalp ve korneayı aldı. Alınan organlardan karaciğer Bursa’ya, 2 böbrek, kalp ve kornea da İzmir’e gönderildi.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk İbrahim Albay’ın ailesine baş sağlığı dileyerek; ‘En acı günlerinde organ bağışında bulunarak organ bekleyen ailelere umut olan Albay ailesine çok teşekkür ediyorum’ dedi. Türkiye’de binlerce kişinin organ beklediğini ve organ naklinin sadece beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılabildiğini hatırlatan Uz. Dr. Berna Öztürk; “ Denizli’de kamu hastanelerinde 2017 yılında toplam 7 organ Türkiye’nin çeşitli yerlerinde organ bekleyen hastalara gönderildi.  Bu sayının artması ve organ bekleyen hastalara umut olmak için herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Cevap yaz