ZEYBEKCİ’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

0

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Zeybekci; Milletimiz, tarih boyunca asla boyunduruk kabul etmemiştir, bağımsızlığından hiçbir şekilde vazgeçmemiştir; vazgeçmeyecektir! 30 Ağustos Zaferi, bu gerçeğin tüm dünyaya ilanıdır” diyerek bağımsızlık vurgusu yaptı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamasının devamında ise; “Ya istiklal, ya izmihlal” diyen milletimiz, bundan 95 yıl önce Dumlupınar’daki şehit ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla tescil edilen onurlu iradeye bugün de sahiptir. 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu destansı mücadele, ‘Büyük Taarruz’ ruhunun her daim diri olacağının kanıtıdır. Bugün de ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları bunu böyle bilmelidir.
Bizler, ülkemizi ve milletimizi bölmeyi amaçlayan içimizdeki hainler ve dışarıdaki düşmanlara canları pahasına “Dur!” diyen şehitlerimize layık olma gayreti içinde, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışacağız.
Bu vesileyle, bir kez daha başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

 

Cevap yaz